Category Archives: Motoryzacja

Citroen C4 Picasso szarpanie przy zmienie biegów

Citrone C4 Picasso 2.0, rocznik 2005, benzyna z automatyczną skrzynią biegów MCP (czyli zwykła skrzynia z siłownikami do niej przyczepionymi). Objawy, mogą wystąpić wszystkie lub tylko jeden z nich: Słyszalne stuki z kierunku skrzyni biegów, Szarpanie na niskich biegach, przy zmianie np. z 2 biegu na 3 bieg, Skrzynia opóźnia zmianę biegów (przeciąga), odczuwane przeciążenia… Read More »

Samochód wymaga stałej uwagi

Samochód jest w dzisiejszych czasach najpopularniejszym środkiem transportu. Prawie każdy posiada w swojej rodzinie chociaż jeden egzemplarz tego typu pojazdu. Poprawiają one dość widocznie komfort poruszania się, skracają czas podróży i umożliwiają sprawne przemieszczanie się z punktu A do punktu B.

Co możemy sami zrobić przy samochodzie?

Samochód to w dzisiejszych czasach rzecz wręcz niezastąpiona. Niestety nie należy do najtańszych zarówno w zakupie jak i eksploatacji. Są jednak czynności, które możemy śmiało wykonać sami w wielu autach. Naprawa samochodu kojarzy się wielu ludziom z wizytą u mechanika. W przypadku dużych usterek będzie ona konieczna, jednak na przykład olej jesteśmy w stanie wymienić… Read More »