Category Archives: Elektronika

Coś się zepsuło? Oddaj do serwisu.

Jeśli Twój sprzęt elektroniczny często się psuje lub narzekasz na jego funkcjonowanie, nie eksperymentuj. Metodą prób i błędów go nie naprawisz, możesz jedynie bardziej zepsuć. Czasem drobna usterka potrafi sprawić wiele kłopotów z użytkowaniem, dlatego jeśli tylko zauważysz nieprawidłowości w działaniu sprzętu, skontaktuj się z profesjonalistami. Szybka naprawa zapewni Twój spokój oraz sprawi, że wymiana… Read More »

Części do naprawy

Często wyrzucamy do śmieci części komputerowe, uważając że nikomu się nie przydadzą. No cóż. Wszędobylska KONSUMPCJA. Ja demontuję taki sprzęt i staram się tchnąć w niego nowe życie. Jakie części można wydobyć do naprawy? Chociażby kondensatory. Wiadomo w sklepie są po parę groszy, ale na płycie głównej jest ich kilkanaście. Dlatego prze-lutowanie z innej płyty już… Read More »

Zmarznięte zasilacze

Inżynierowie muszą nie źle się napocić przy projektowaniu ciągle to nowych zasilaczy oraz rozwiązania skutecznego chłodzenia. Tak samo jak producenci czipsetów, również mają kłopoty z nadmiernym ogrzewaniem się elementów. Ci co uważali na lekcjach fizyki, zapewne pamiętają, iż podczas zamiany napięcia na mniejsze przy zastosowaniu transformatorów

Sam ugotuje za ciebie: Multicooker Philips

Kiedy prowadzisz gospodarstwo domowe i codziennie przygotowujesz posiłki dla swoje rodziny – najwięcej czasu spędzasz na poszukiwaniu przepisów lub pomysłów, a także na zakupach produktów, których potrzebujesz. Z pomocą przyszedł Philips, a także koleżanka z pracy, która skutecznie mi ten sprzęt zareklamowała. Niczym akwizytor, którego nie chce wpuszczać za drzwi.