Co możemy sami zrobić przy samochodzie?

By | 3 lipca 2016

Samochód to w dzisiejszych czasach rzecz wręcz niezastąpiona. Niestety nie należy do najtańszych zarówno w zakupie jak i eksploatacji. Są jednak czynności, które możemy śmiało wykonać sami w wielu autach.

Naprawa samochodu kojarzy się wielu ludziom z wizytą u mechanika. W przypadku dużych usterek będzie ona konieczna, jednak na przykład olej jesteśmy w stanie wymienić sami. Cała czynność ogranicza się do spuszczenia starego, wlania nowego i wymiany filtra. Wszystkie te czynności możemy wykonać sami przy użyciu nawet dwóch lewarków, chociaż najprościej będzie w kanale – na przykład u znajomego.

Wtyczki, które nie miały styku.

Wtyczki, które nie miały styku.

Wymiana filtra paliwa czy filtra kabinowego to także w wielu przypadkach sprawa bardzo prosta, ograniczająca się do odkręcenia paru śrubek. Trochę bardziej skomplikowana jest wymiana klocków hamulcowych, ponieważ potrzebny jest bardziej specjalistyczny sprzęt niż klucz płaski, jednak również damy sobie radę przy odrobinie samozaparcia, zdolności manualnych oraz przede wszystkim dużej dawce chęci.

2 thoughts on “Co możemy sami zrobić przy samochodzie?

  1. Monika

    Do domowych napraw potrzebna nam będzie również chemia samochodowa, taka do wyczyszczenia kokpitu albo naszych wspaniałych felg.

    Reply
  2. Emtek

    A ja tam wolę oddać auto do mechanika. Samemu robić diagnostykę samochodową to jest ogromna sztuka. Jeszcze coś zepsuję i koszty naprawy będą większe.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *